Recepty

 

Postup je jednoduchý, všechny ingredience smícháme dohromady v mixéru. Hustotu zvolíme dle libosti, zjemníme rostlonným mlékem. Kaši nazdobíme dle vlastní fanzatie sušenými brusinkami a ořechy.

Každý máme někdy mlsnou a je jedno jestli jíme dle zásad Paleo, Vegan, Low carb stravování. Nejjednodušší a nejrychleljší je zahnat chutě na sladké nízkosacharidovým ovocem, lžičkou ořechového másla a nebo hrnkem dobrého čaje. Pro ty z vás, kdo nemáte své sladké chutě úplně pod kontrolou ( a že nás je :) bude varianta koláče více riziková, nebudeme...

Palačinky, Lívance, Placky...každý to nazývá jinak, ale účel je vždy stejný, užít si snídani na sladko v klidu a bez ''výčitek ''. Lidé si často myslí, že když místo normální mouky dají mouku kokosovou, polotučné mléko vymění za rostlinné, tvaroh za ořechové máslo, že si můžou užít snídaňové orgie. Pozor na to! Rozhodně to tak není a měli byste i...

Veggie Bowl

28.02.2019

Kdo nemá na IG fotku Poke Bowl, jakoby nebyl! Havajská miska plná rýže, syrovými rybami, zeleninou a ovocem se stala oblíbená nejen mezi surfaři. Blesková příprava a fotogenický, barevný vzhled přispěl k velké oblíbenosti tohoto pokrmu.

Tentokrát slaná verce lívanců, alias Peganské placičky s avokádem. Vaření pro mě znamená maximálně 30 minut, takže veškeré recepty pod 15 minut jsou pro mě ideální. Tenhle recept je jednoduchý, rychlý a hlavně výborný! Placičky jsou univerzální, můžete si je dát k snídani, obědu, večeři, nebo jen tak na chuť.

Ráno dělá den a proč si ho neudělat ještě příjemnější a posnídat lívance? Ano, slyšíte dobře! V rámci Peganského stravování jsou lívance povolené. Ideální jsou čerstvé, teplé, snědené v klidu u jídelního stolu. Příprava je jednoduchá a zabere vám to jen 15-20 minut. Dobrou chuť :)!